Kinezyterapia – leczenie ruchem
PDF Drukuj Email

Kinezyterapia – leczenie ruchem umożliwiające poprawę utraconych funkcji ruchowych. Zabezpiecza przed wykształceniem nieprawidłowych wzorców ruchowych, przeciwdziała wtórnym zmianom w układzie kostno-mięśniowym, krążeniowym i oddechowym.

Kinezyterapia najczęściej stosowana jest w schorzeniach dysfunkcji ruchu, zespołach bólowych, chorobach reumatycznych, neurologicznych, wadach postawy, po urazach oraz zabiegach operacyjnych. Tą formę terapii z powodzeniem stosuje się u osób w każdym wieku. Kinezyterapię często łączy się z innymi formami leczenia w tym metodami fizjoterapii w celu zwiększenia efektu terapeutycznego.

W ramach zabiegów kinezyterapii w Nzoz Magmed Wojewódzkim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i dorosłych oferujemy m.in. :

  • ćwiczenia bierne
  • ćwiczenia czynno-bierne
  • ćwiczenia czynne
  • ćwiczenia czynne w odciążeniu
  • ćwiczenia izometryczne
  • ćwiczenia indywidualne
  • metody kinezyterapeutyczne takie jak: PNF, McKenzie, Bobath, TAKT (metoda prof.Dobosiewicz).

 

 

O nas

Nasza firma istnieje od 2000 roku pod nazwą MAGMED. Do tej pory specjalizowaliśmy się w dostarczaniu naszym Pacjentom w sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego oraz środków pomocniczych. Jesteśmy członkiem - założycielem Ogólnopolskiej Izby Specjalistycznego zaopatrzenia Medycznego oraz współpracujemy bezpośrednio z

Więcej …

Inforamacje dla Pacjentów


W ramach leczenia ambulatoryjnego i rehabilitacji na oddziale dziennym Pacjenci mogą skorzystać z pełnego pakietu świadczeń rehabilitacyjnych w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Co finansuje NFZ?

Więcej …

Sklepy MAGMED

W sieci naszych sklepów ze sprzętem ortopedyczno-rehabilitacyjnym mogą Państwo zakupić każdy refundowany sprzęt, który jest potrzebny podczas rehabilitacji. Zapraszamy!